W dzisiejszym ziołowym wtorku omówimy po krótce arcydzięgiel.


OPIS

Arcydzięgiel to roślina wieloletnia z rodziny selerowatych o silnym aromacie. Podstawowym surowcem leczniczym jest korzeń arcydzięgla. Oprócz korzenia wyróżniamy jeszcze owoce i liście - ale mają one niewielkie znaczenie w ziołolecznictwie.WYSTĘPOWANIE I UPRAWA

Arcydzięgiel pojawił się w Polsce w okresie średniowiecza. Uprawia się go w różnych rejonach kraju ze względu na jego wysoką odporność na warunki pogodowe. Warto wiedzieć, że jest to roślina objęta ochroną i nie można pozyskiwać jej ze stanu dzikiego.

NAJWAŻNIEJSZE SUBSTANCJE CZYNNE

Arcydzięgiel zawiera czynnik, który pobudza wytwarzanie interferonu - glikoproteiny, która zwalcza infekcje wirusowe.

WŁAŚCIWOŚCI

To środek rozkurczowy, moczopędny i powszechnie stosowany w problemach trawiennych. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwwirusowe, bakteriobójcze i grzybiczobójcze. Arcydzięgiel sprawdza się też jako środek uspokajający.


ZRÓB TO SAM

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie mieszankę poprawiającą pracę układu trawiennego możesz korzeń arcydzięgla zmieszać z rumiankiem i spożywać tak przygotowany napar.

WYKORZYSTAJ NASZE PRODUKTY
Jeżeli chcielibyście spróbować arcydzięgla to zachęcamy do spróbowaniu znajdujących się w naszej ofercie produktów (wystarczy kliknąć w obrazek, żeby przejść do sklepu):